"Segreguję, nie marnuję!"

    Każdego dnia każdy z nas produkuje różne śmieci. Gdy zbierze się ich całkiem sporo powstaje równie spory problem „Jak się ich pozbyć”? Nasze starszaki znają na to odpowiedź. SEGREGACJA!

    Dziś właśnie przystąpiliśmy do realizacji pierwszego zadania w ramach projektu „Segreguję, nie marnuję!”. Na naszym placu zabaw pojawiło się mnóstwo śmieci rozrzuconych przez psotnego Chochlika. Przedszkolaki bardzo szybko odnalazły i posprzątały ukryte przez psotnika butelki, papierki, puszki i inne odpady. Następnie bezbłędnie, we współpracy ze sobą i dziećmi z grupy III posegregowały je i umieściły w odpowiednich workach. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się co znaczy trudne słowo recykling oraz co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym, bateriami czy przeterminowanymi lekami.

    Niektóre „śmieci” przed wyrzuceniem można wykorzystać do zabawy. My wykorzystaliśmy odnalezione plastikowe butelki, które posłużyły nam jako pachołki do wykonania slalomu.

    Wszystkie zadania zostały wykonane szybko z uśmiechem na ustach. Z taką drużyną segregacja to nic trudnego, a dla Ziemi coś WSPANIAŁEGO. Za wykonaną pracę grupa otrzymała Certyfikat.Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12